Звернення до психолога — важливий та серйозний крок і, напевно, кожен, хто хоча б раз відвідував консультації індивідуальні або групові, відчував страх або сумніви.
Спеціалістів і напрямків багато, але як вибрати правильно.
Коли ви знайшли консультанта самі або за рекомендацією, ознайомтеся із відгуками та характеристиками психолога. Це треба для розуміння професіоналізму та рівня розвитку психолога як фахівця.
Коли ви прийшли на першу сесію попросіть психолога-консультанта надати диплом про завершення вищого навчального закладу, а також сертифікати та дипломи з проходження різних тренінгів та семінарів. Це говорить про те, що фахівець розвивається та стежить за новими тенденціями як у психологічній науці, так і світовому розвитку.
Дізнайтеся ціну консультацій заздалегідь, щоб не виникло незручної ситуації після першої сесії. Якщо ціна висока чи немає можливості сплатити відразу, поговоріть та попередьте спеціаліста.
Слідкуйте за своїми почуттями та емоціями під час консультації, щоб зрозуміти наскільки вам комфортно з психологом і наскільки ви готові розкриватися. Це, мабуть, один із головних критеріїв успішної роботи.
Дізнайтеся про особисту терапію фахівця. Вона має становити не менше 100 годин індивідуальної роботи. Це необхідно для того, щоб терапевт пропрацював усі свої конфліктні ситуації і зміг повною мірою надати допомогу клієнту, а не обмірковував та починав переживати свою ситуацію.
Не бійтеся і не соромтеся ставити будь-які питання перед консультацією, якщо ви не змогли знайти відповіді самі.
Пам’ятайте, що перед вами людина, яка несе відповідальність за свої слова та дії, підпорядковується етичному кодексу та закону, тому зобов’язана відповісти та надати всю інформацію у доступному вигляді.